MUTLU BİR HAYAT İÇİN 10 ALTIN KURAL

2 gün önce
MUTLU BİR HAYAT İÇİN 10 ALTIN KURAL ...

Hayatınızdaki koca koca bulutlar güneşli günleri görmenize engel oluyor olabilir. Birçok istemediğiniz olay üst üste gelip canınızı da sıkmış olabilir. Bütün bunlara rağmen asla pes etmeyin. Tamam her an her dakika mutlu olmamız bazen mümkün olmayabiliyor kabul ediyorum ama hayatınızın büyük oranını mutlu geçirmek inanın sizin elinizde. Başınıza gelen şeyler sizin seçiminiz değil ama ne hissedeceğinize karar vermek tamamen bir seçim bunu asla unutmayın. Şimdi gelin bakalım mutlu olmak için 10 altın kuralı inceleyelim...

1.İYİLİK YAP

Başkalarını mutlu etmek sizin mutluluğunuza çok büyük oranda katkı sağlar. Yardıma muhtaç birine yardım etmek, aç bir çocuğa yemek almak veya yalnız biriyle ufacık sohbet etmek bile size çok ama çok iyi gelecektir. İnsanların gülümsemesi size de bulaşır. Bu gülümseme kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

2.AFFET

Sizi incitmiş insanlarla barış yapmak ilk aşamada zor olabilir ama inanın daha mutlu ve huzurlu bir hayat için büyük bir adım. İlk olarak saçma sapan şeylerden dolayı küs olduğunuz arkadaşlarınızla barışmaya başlayın. Cesaret aldıkça ve mutlu oldukça aranızda daha büyük meseleler olan insanlarla da barış yapabilirsiniz. Asla gurur yapmayın unutmayın ki affetmek büyüklüktür...

3.KENDİNE ÖZEN GÖSTER

Uyku düzeninize, yediklerinize ve düzenli kontrollerinize dikkat edin. Sağlıklı gıdalarla beslenin. Spor yapın. Vücudunuzu ihmal etmeyin. Günlük bakımınızı mutlaka yapın. İlla özel günlerde değil her zaman özenli olun. Ben bunların hepsini yapıyorum ve inanın kendimi çok daha iyi hissediyorum.

4.KALBİNİN SESİNİ DİNLE

Ne yaparsanız yapın ne karar verirseniz verin kalbinizin sesini dinleyin. Ailem her zaman devlet memuru olmamı istedi fakat ben kendi işimi kurmayı seçtim harika bir ofisim mükemmel iş arkadaşlarım oldu. Bu şekilde mutlu olacaktım ve oldum. Siz de gerçekten ne istediğinize karar verin ve hayallerinizin peşinden koşun.

5.YENİ DENEYİMLER

Mutlu olmak ve hayatınıza yeni bir renk katmak için yeni bir şeyler deneyin. At binin, buz patenine gidin, dans kursuna yazılın, yepyeni bir dil öğrenin... Bunlar gibi birçok yeni deneyim size çok büyük artılar kazandıracaktır.

6.ANI YAŞA

İşyerindeyken bile eğlenmeyi öğrenin, dakikaları, saatleri sayarak paydos vaktini beklemeyin. Bu size daha çok sıkılmaktan başka bir şey kazandırmaz. Hayatınızı ertelemeyin yapmak istediğiniz şeyleri hemen yapın. İçinde bulunduğunuz anın tadını çıkarın, o anı güzelleştirmek için elinizden geleni yapın.

7.POZİTİF DOSTLAR

Etrafınızdaki negatif insanlardan biran önce kurtulun. Sürekli sorunları olan daha doğrusu sorunları seven ve bunları uzatan insanlar ister istemez sizin hayatınızı da olumsuz yönde etkilerler. Bunlar yerine daha pozitifi ve neşeli insanlarla dostluklar kurun. Onlar candır yanınızdan hiç eksik etmeyin.

8.ŞÜKRETMEYİ BİL

Şu an şu yazıyı okuyabilecek kadar sağlıklı gözlere sahip olduğunuz için bile şükretmeniz gerekir. Gün içinde sahip olduğunuz güzel şeyleri kendinize hatırlatın ve bunun için şükredin. Dünyanın genel durumuna bakılırsa ne kadar da şanslı olduğunu zaten göreceksin.

9.BİRİKİM YAP

100. ayakkabıyı almasanız kesinlikle ölmezsiniz. Alışverişin ve para harcamanın sonu yok özellikle internet çağında. Ama bunu yenebilirsiniz. Ben yaptım :) Sürekli para harcamak yerine birikim yapmayı tercih edin. Belli bir birikiminizin olması sizin kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

10.MUTLU OL

Mutlu olmak için çaba göster, bol bol gülümse, mutlu olmak için nelere sahip olduğunu düşün, hayaller kur... Mutlu hisset ve ol. Şimdi de kocaman gülümse dişleri göreyim :)

Mutlu bir hayat için bir yol vardır, benim yazdıklarım sadece bunlardan birkaçı... Bazen ufak bir çikolata, şık bir iç çamaşırı bile yüzümüzü güldürmeye yeter :) Son olarak hayat kısa değmez ağlamaya diyoruz ve kahkahayı patlatıyoruz kızlar :) Kahkahadan sonra fikirlerinizi yazın bize ;)

Aşkta mutlu olmanın 10 kuralı ...

Galeriler

Kariyer günlüğü: Trendyol kurucusu - Demet Mutlu röportaj ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

Cebeci Hayat Kadını Rolünde ...

Galeriler

Hüma kuşu yeniden hayat buluyor ...

Galeriler

37. Hürriyet Altın Kelebek Ödül Töreni / Atiye ...

Galeriler

Altın Bilezik Modelleri ...

Galeriler

Bekar kadınlara 9 altın tavsiye ...

Galeriler

Best model dünya ikincisinden bacak inceltmek için altın tüyolar! ...

Galeriler

Dr. Ender Saraç'tan kilo verdiren 12 altın tavsiye ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook