KOLAY TAŞINMAK İÇİN 7 TAVSİYE

2 gün önce
KOLAY TAŞINMAK İÇİN 7 TAVSİYE ...

Siz de strese girmeden, zorlanmadan kolayca taşınmak isteyenlerdensiniz bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Organizasyon için tonla para dökmenize gerek kalmadan bu işi beraberce halledebiliriz. Yeter ki söylediklerimi yapın...

1)LİSTE YAPIN

Liste yapmak aptalca ve sıkıcı birşeymiş gibi gelebilir ama inanın, bana sonradan teşekkür edeceksiniz. Bir defter alın ve temizlik malzemelerini, kutuları  tek tek not edin. Bütün kutuları numaralandırın ve hangi numarada ne olduğunu defterinize yazın.  Bu kolay taşınmanıza yardımcı olacak en büyük adımlardan biri olacaktır.

2)KUTULAMA

Taşınmaya karar verdikten hemen sonra kutulama işlemlerine başlayın. Taşıma kamyonlarında kutuların rezil olmasını istemiyorsanız kırılacakları güzelce paketleyin. Mevsimlik giysiler gibi hemen kullanmayacağınız şeyleri ayrı bir pakette saklayın. Yeni evinize gidince ilk ihtiyacınız olacak malzemeleri ayrı bir pakede koyun. Atmak istediğiniz veya işinize hiç yaramayacak şeyleri de ayırın ve ihtiyacı olan insanlara verin.

3)DEPO

Evinizde kullanmadığınız bir odayı temizleyin ve paketlediğiniz kutuları oraya koyun. Böylece taşınma günü geldiğinde heryerde birsürü kutu olmaz. Kolay taşınmak için en yiyi yöntemlerden biri de bu kullanılmayan odalardır.

4)ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

Çoğu insanın yaptığı en büyük hatalardan biri adres değişikliği bildirimleri yapmamaktır. Fatura, banka bilgileri, kredi kart ekstresi  gibi önemli evraklardaki iletişim bilgilerini mutlaka değiştirin.  Bu sizin için çok basit ama sizi birçok dertten kurtarmaya yeter.

5)ÖLÇME DEĞERLENDİRME

Eşyalarınızı ve odayı mutlaka ölçün böylece kocaan bir kanepeyi daha küçük bir kapıdan geçirmek için saatler harcamamış olursunuz.  Bu onları konumlandırmanıza da yardımcı olacaktır. Eğer yeni mobilya alacaksanız odanızın ölçülerini mutlaka dikkate alın.

6)PRATİK ÇÖZÜMLER

Ufak tefek kişisel eşyalarınız ve giysileriniz için valiz benzeri çantalar kullanın. Bunların taşıması kutulara göre çok kolay olacaktır. Hem de bu şekilde özel eşyalarınızı koca koca kutuların içinde aramak zorunda kalmazsınız. Çantalar için ayrı bir paketlemeden kurtuldunuz bile ;)

7)TEMİZLİK

Taşındığınız evi ve ayrıldığınız evi mutlaka ama mutlaka temizleyin. Ayrıldıktan sonra ev sahibi sizden temzilik için ayrıca ücret isteyebilir neden boşuna para veresiniz ki, temiz aldınız temiz bırakın. Ayrıca yeni evinizin temiz olması da size yerleşim kolaylığı sağlayacaktır.

Bu liste sizin daha kolay taşınmanız için hazırlandı. Sizinde pratik fikirleriniz varsa bizlerle paylaşın...

‘Vaktim yok’ diyenlere kolay tarifler ...

Galeriler

Değişik Kolay Lif Modelleri ...

Galeriler

Doğanın eczanesinden 4 kolay yemek tarifi ...

Galeriler

Bekar kadınlara 9 altın tavsiye ...

Galeriler

Dr. Ender Saraç'tan kilo verdiren 12 altın tavsiye ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook