KAFA DAĞITMAK İÇİN YAPILABİLECEK 11 AKTİVİTE

2 gün önce
KAFA DAĞITMAK İÇİN YAPILABİLECEK 11 AKTİVİTE ...

İnsan bazen kafasının içindekilerden kurtulmak, çok az bir süreliğine de olsa dertlerde, stresten uzak kalmak istiyor. Günümüz koşullarında bu pek mümkün olmasa insanlar sürekli bir tasanın içinde olsa da ben kendi yöntemlerimle nasıl kafa dağıttığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. İnanın işe yarıyor. Üstelik çok basit şeyler. Unutmayın bazen klişeler işe yarar ;)

1.YÜRÜYÜŞ YAPMAK

KAFA DAĞITMAK İÇİN YAPILABİLECEK 11 AKTİVİTE

Beni tanıyanlar strese girdiğimde ilk yaptığım şeyi kulağıma kulaklığı takıp yürüyüşe çıktığımı bilir. Bu bana o kadar iyi gelir ki anlatamam size. Dünyalar kadar para versem bile o an yürüyüşün verdiği huzuru bana hiçbir terapist veremez diye düşünüyorum. Siz de stresten uzaklaşmak biraz kafa dağıtmak istiyorsanız çıkın hızlı tempolarla yürüyün, hatta kondisyonunuz sağlamsa koşun ;)

2.TATLI YAPMAK

İkinci yöntemim ilkiyle tam anlamıyla zır. Eğer yürüyüşüm bittiyse veya hava yürüyüş yapmaya müsait değilse kesinlikle tatlı yaparım o gün. Stres altındayken tuzlu bir şeyler pişirdiğimi açıkçası hatırlamıyorum, eğer amacım kafa dağıtmaksa seçimim kesinlikle tatlı oluyor.

3.BOYAMA

Küçüklüğümden beri resim yapmak istemişimdir ama öyle yeteneksizim ki çöp bebek bile çizemem. Resim derslerinden kalmadıysam bu benim canım arkadaşım Özge'nin annesi Feride Teyzoşum sayesindedir. Kendisi ben kendimi bildim bileli resim öğretmenimdi ve hep bana torpil geçti :) Neyse konuya dönüyorum ben de madem resim yapamıyorum dedim ve boyama kitaplarını keşfettim, o gün bugün sıkıldığımda boyama yapıyorum. Gerçekten çok ama çok eğlenceli hele de şu ara moda oldu, eskisi gibi kitapları bulmak zor değil.

4.ALIŞVERİŞ

KAFA DAĞITMAK İÇİN YAPILABİLECEK 11 AKTİVİTE

İşte geldik benim tutkum olan ama öncekiler kadar masum olmayan kafa dağıtma aktivitesine. Aslında benim için masum denebilir çünkü sonradan genellikle pişman olmuyorum. Tabi işi abartıp dünyayı alırsanız öderken de ayrıca kafa dağıtma aktivitelerine ihtiyacınız olabilir aman dikkat :)

5.YAZI YAZMAK

KAFA DAĞITMAK İÇİN YAPILABİLECEK 11 AKTİVİTE

Sizlerden farklı olarak benim özel bir aktivitem daha var tabi :) Bu siteye yazıya yazmak bana öyle iyi geliyor ki, bir bebeği büyütür gibi büyütüyorum, besliyorum bu arada kendim de büyüyorum, onunla beraber yaşıyorum diyebiliriz. Sevgilimden bahsediyor gibi bahsedebilirim ama napıyım durum bu. Saplantılı bi manyak değilim ama korkmanıza gerek yok :)

6.SEYAHAT ETMEK

Kafa dağıtmanın en güzel yollardan biri elbette ki seyahat. Ben zaten işim gereği sürekli seyahat halinde olduğum için benim için zor değil. Eskiden Ankaradan çıkmak bana nasıl zor gelirdi şimdi yarım saatte bavul hazırlıyorum inanın hiç zor değil ;)

7.BİSİKLETE BİNMEK

En sevdiğim aktivitelerden biri de kuşkusuz bisiklete binmek, eğer imkanım varsa ilk tercihlerimden biri de diyebiliriz. Bindiğim andan itibaren tamamen yola ve etrafa odaklanmak kafamın içindekilerden kurtulmama yetiyor. Denenmeli ;) Hele de deniz kenarı bi yerlerdeyseniz fırsatları değerlendirin.

8.KIZ ARKADAŞLAR

Aslında başlığın adını ilk olarak dedikodu koymuştum ama sonradan kızlara acımasızlık olmasın diye değiştirdim hahaha :) Kafa dağıtmanın en en kolay ve etkili yolu kesinlikle kız arkadaşlarla buluşup yapılan sohbet adı altında dedikodu. Sizi her anlamda onaylayan, haklı olduğunuzu söyleyen ve karşı tarafı yerin dibine gömen kızlar her zaman işe yarar ;) Kahkalar havada uçuşsun o zaman :P

9.KİTAP OKUMAK

KAFA DAĞITMAK İÇİN YAPILABİLECEK 11 AKTİVİTE

Kafa dağıtmak için yaptığım bir diğer aktivitelerden biri de kitap okumak. Hele de Sherlock Holmes okuyorsam, katil kim derken hayattan tamamen kopuyorum :) Polisiye sevmeyenlere de tavsiyem brezilya dizisi tadında aşk romanları, kız güzel, oğlan yakışıklı, kaslı, herkes zengin, ortam mükemmel falan bundan daha iyi kafa yapıcı bir şey düşünemiyorum :)

10.FLÖRT ETMEK

İşte geldik benim aslında çok başarılı olamadığım ama denediğim dönemlerde gerçekten kafamın dağıldı can alıcı yönteme. Benim aksime flörtöz biriyseniz bu özelliğinizi kendiniz için başka bir alanda da kullanın derim, bir taşla iki kuş :)

11.DUA ETMEK

İlk 10 maddeyi çöpe at sadece 11. maddeyi uygula bu bile seni bu dünyanın stresinden, tasasından uzaklaştıracaktır diye düşünüyorum. Yeter ki içten dua edin, sizi duyan Birinin olduğunun farkında olun. En büyük tavsiyemdir, bu kadar huzur ve gönül ferahlığı veren bir şey olamaz ;)

Bunlar benim yöntemlerim hanımlar, deneyin derim mutlaka içlerinden birisi işe yarayacaktır.

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook