DAHA ZEKİ OLMAK İÇİN 9 ALTIN KURAL

2 gün önce
DAHA ZEKİ OLMAK İÇİN 9 ALTIN KURAL ...

Birçok insan daha zeki olmak için neler yapılması gerektiğini merak eder. Bir şirket patronu ya da fikirleriyle insanları etkileyen bir reklamcı kadar hatta onlardan da daha zeki olmak herkesin isteğidir zannediyorum. İnanın bu zor değil. Aşağıdaki kuralları takip edin…

1)DAHA AZ TELEVİZYON İZLEMEK

Televizyon insan beynini uyuşturmanın en kolay ve hızlı yollarından biridir. Televizyondan da yararlı bilgiler elde edebiliriz bunu inkar etmiyoruz ama o bilgileri başka yollarla da elde edebiliriz. Daha zeki olmak için televizyonu tamamen hayatınızdan çıkarın demiyoruz sadece sersemce izlediğiniz zamanı biraz azaltmanızı tavsiye ediyoruz.

2)EGZERSİZ YAPMAK

Egzersiz yapmak için bir neden daha beyler bayanlar ;) Sağlık ve güzelliğin yanı sıra egzersizlerin daha zeki olmamıza da katkısı büyük. Spor yaptıktan sonra çok daha üretken olduğunuzu göreceksiniz. Aynı zamanda enerjik ve daha iyi konsantre olmanıza da yardımı dokunacaktır.

3)OKUMAK

Okumak kesinlikle öğrenmenin anahtarıdır. Sadece aşk romanları ve magazin haberleri okumak yerine size bir şeyler katacak beyninizi çalıştırmaya yardımcı olacak şeyler de okumalısınız. Klasiklerden bir roman, bir Shakespeare oyunu veya ilginizi çeken bir konu hakkında bir kitap seçmenizi tavsiye ederiz.

4)UYKU

Hepimizin uykuya ihtiyacı vardır. Daha zeki olmak için verimli bir uyku gerekir. Daha erken saatlerde uyumayı alışkanlık haline getirin. Uykunuzu aldığınız günler daha konsantre ve bilgiye açık olursunuz.

5)DÜŞÜNMEK

Herkesin zaman zaman hayatında olan olaylarla ya da geleceğiyle ilgili düşünmeye ihtiyacı var. Siz de neler yaptığınızı, neler yapabileceğinizi ve anda olan olayları düşünmek ve değerlendirmek için kendinize mutlaka zaman ayırın. Bu sizin algınızı açacak ve bilincinizi temizlemenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla daha akıllı olmanızı sağlayacaktır.

6)OKUL

Daha zeki olmak için diğer bir kuralsa okula gitmektir. Okul her zaman sizin beyninizi aktif kılar. Eğer lisans eğitiminiz bittiyse bir yüksek lisans programına kaydolabilirsiniz. Bunun kesinlikle faydası göz ardı edilemez.

7)GÜNCEL OLAYLAR

Dünya da ve Türkiye’de olan güncel olayları mutlaka takip edin ve çevrenizdekilerle bunu tartışın. Onlarla aynı fikirde olmasanız bile söyleyecek lafınızın olması sizin akıllı bir insan olduğunuzu gösterecektir.

8)KELİME AVI

Kelimeler oldukça eğlenceli bir oyun gibidir. Kelime hazinenizi geliştirmek için sözlük karıştırın. Her gün yeni bir kelime öğrenin, anlamlarını araştırın ve o kelimeyi günlük yaşantınızda kullanmaya başlayın. Bunu alışkanlık haline getirdiğiniz de sizin bile şaşıracağınız ölçüde kelime dağarcığına sahip olacaksınız.

9)SAĞLIKLI BESLENMEK

Sağlıklı gıdalar beyin fonksiyonlarını arttırır. Dengeli beslenmek, öğün atlamamak ve doğru besin tercihi sizin daha zeki ve daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Siz de daha zeki olmak için veya zihninizi açmak için neler yaptığınızı bize yazın… yorumlarınızı bekliyorum :)

37. Hürriyet Altın Kelebek Ödül Töreni / Atiye ...

Galeriler

Altın Bilezik Modelleri ...

Galeriler

Bekar kadınlara 9 altın tavsiye ...

Galeriler

Best model dünya ikincisinden bacak inceltmek için altın tüyolar! ...

Galeriler

Dr. Ender Saraç'tan kilo verdiren 12 altın tavsiye ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook