DAHA MUTLU OLMAK İÇİN 10 ALTIN KURAL

2 gün önce
DAHA MUTLU OLMAK İÇİN 10 ALTIN KURAL ...

Her insan daha fazla mutlu olmak ister. Ne kadar gerçekçi olur bilemeyiz ama mutluluk herkesin ortak dileğidir diye düşünüyorum. Bu biraz da sizi nelerin mutlu ettiğine bağlı sanırım. Eğer sadece paranın mutluluk getireceğine inanıyorsanız milli piyango talihlilerinin hayatlarına göz atmanızda fayda var.

1)GERÇEKÇİ OLUN

Birçok insan hayatlarını bir piyangonun değiştireceğini hayal ederler.  Aslında bunun gerçekten onlara bir kazanım getirmeyeceğinin farkında olmazlar. Bence boş hayaller kurmak yerine dikkat ederseniz hayal kurmayın demedim “boş” hayaller dedim, hayatınızı iyileştirmek için çok daha fazla çalışabilir veya çözüm yolları üretebilirsiniz.

2)KABULLENMEK

Eğer birşeyi değiştirmek sizin elinizde değilse yapılabilcek en güzel şey bunu olduğu gibi kabullenmektir. Örneğin; diğer insanları değiştirebilmek hayatlarına yön verebilmek yada davranışlarını kontrol altına alabilmek bizim elimizde değildir.  Bunun için kendimizi parçalamamıza hiç gerek yok içinde bulunduğumuz durumu özümsersek inanın çok daha mutlu bir hayat geçiririz.

3)POZİTİF DÜŞÜNCE

Eğer gerçekten mutlu olmak istiyorsanız , iyimserliğe odaklanın, mutlu olduğunuzu hayal edin. Bol bol gülümseyin bakın hayatınızda birçok şey nasıl da kendiliğinden yoluna girecek.

4)MATERYALİST OLMAYIN

İnsanlar ne de çok aldıkları eşyalara, sahip oldukları evlere bağımlı yaşar hale geldiler. Mutluluğunuzu bu tarz satın aldığınız şeylere bağlamayın. Onlar elinizden gittiğinde çöküş yaşamamanız için bu çok önemli.

5)TUTKULARINIZI KEŞFEDİN

Hayattan ne istediğinizi tam olarak belirleyin. Tutkularınız neler , neleri yapmak sizi mutlu eder bunları keşfedin ve bunları hayatınıza daha sık almayı deneyin.

6)ÖNCELİKLİ İNSANLAR

Bu yıllarda insanlar çevreye çok önem vermeye başladı. Sanki ne kadar çok çevreleri, arkadaşları olursa o kadar mutlu olacaklarını düşünüyorlar. Bence çok insan mutluluk demek değildir. Sizin için daha önemli olan insanlarla vakit geçirin, onlara zaman ayırın inanın bu sizi çok daha iyi hissettirecektir.

7)AMAÇ BELİRLEYİN

Eğer çok rahat bir kişi değilseniz, hayatta insanların bazı amaçları olması gerektiğini kabul edersiniz. Küçük yada büyük hedefler belirleyin ve bunlara ulaşmak için elinizden geleni yapın. Şutu çekin ve golü atın

8)ANI YAŞAYIN

Eğer mutlu olmak istiyorsanız ne geçmişte ne de gelecekte yaşayın, şimdiyi düşünün ve ana odaklanın. Geçmişe takılıp kalmak size bir şey katmayacaktır. Gelecekle ilgili plan yapmayın demiyorum ama hayatı da ertelemeyin.

9)KÜÇÜK ŞEYLER

Mutluluk bir çocuğu kucaklamak gibi küçük bir şeyde saklı olabilir. Mutlu olmak için illa ki süper bir tatile gerek yok öncelikle bunu idrak etmeliyiz. Biraz daha etrafınıza bakın ve küçük şeylerle mutlu olmayı öğrenin.

10)KENDİNİZ OLUN

Kendinizi olduğunuz gbi kabullenip sevin, başkası olmaya çalışmayın ne kadar çabalarsanız çabalayın siz sizsiniz ve hiçbirşey bu gerçeği değiştiremez.

Aşkta mutlu olmanın 10 kuralı ...

Galeriler

Kariyer günlüğü: Trendyol kurucusu - Demet Mutlu röportaj ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

37. Hürriyet Altın Kelebek Ödül Töreni / Atiye ...

Galeriler

Altın Bilezik Modelleri ...

Galeriler

Bekar kadınlara 9 altın tavsiye ...

Galeriler

Best model dünya ikincisinden bacak inceltmek için altın tüyolar! ...

Galeriler

Dr. Ender Saraç'tan kilo verdiren 12 altın tavsiye ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook