DAHA ENERJİK OLMAK İÇİN 7 ÖNERİ

2 gün önce
DAHA ENERJİK OLMAK İÇİN 7 ÖNERİ ...

Siz de günboyu daha enerjik olmak için ne var ne yoksa yapmaya hazır kadınlar arasında mısınız?  Aslında öyle haklısnız ki , çamaşır, ütü, bulaşık, çocuklar, iş, sex hepsi bize bakmıyor mu? Sizi bu dertten kurtarıyorum hanımlar J hepiniz bomba gibi olmaya hazırlanın...

1.EGZERSİZLER

Delirdin mi zaten enerjik olmak istiyorum bir de başıma beni yoracak şeyler çıkarma demeyin J Daha enerjik hissetmenin en önemli anahtarı egzersiz yapmaktır. Gün içinde ufak ufak yürüyüşler yapın. Spor salonuna yazılma imkanınız varsa hiç durmayın derim. Bu sayede hem daha dinç hissedeceksiniz hem de formda kalacaksınız.

2.DEMİR EKSİKLİĞİ

Ah bu demir eksikliği ah bu kansızlık problemi... Kızlar daha fazla enerji dolu olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken hemen bir demir kontrolü yaptırmaktır. Demir seviyesi düştüğünde kendimden biliyorum çok yorgun hissedersiniz, kolunuzu kaldırmaya dermanınız olmaz. Bu nedenle hemen bir test yaptırın eğer sizin de demir eksikliğiniz varsa demir bakımından yüksek gıdalar, tavuk, balık, yumurta gibi tüketin. Durum ciddiyse demir takviyesi alabilirsiniz.

3.AROMATERAPİ

Aromaterapi masajları kendinizi daha zinde hiisetmenize yardımcı olur. Benim en sevdiklerimden sanırım bu öneri :) Uzanın ve kendinizi masözün ellerine bırakın :) Haftada bir defa Aromaterapi masajı yaptırmanız daha enerjik olmanızı sağlar.

4.BESLENME

Daha enerjik olmak için protein ağırlıklı besinler tüketmenizi tavsiye ederim. Protein bakımından zengin bu gıdalar kas sistemini desteklediği için yorgunluk hissini de azaltır.

5.GÜLÜMSEME

Kendinizi daha enerjik hissetmek istiyorsanız kesinlikle pozitif düşünceye odaklanmalısınız. Özellikle sabahları nemrut uyananlar gün içinde enerjik olmayı beklemesin. O zaman napıyoruz her sabah uyandığımızda gülümsüyoruz :) Korkmayın daha delirmedik :P

6.İLİŞKİLER

Gün içinde sizin enerjinizi alan daha negatif hayata olumsuz bakan insanlar yerine size neşe veren insanlarla görüşürn. Hatta o negatifleri mümkünse hayatınızdan çıkarın atın. Mutlu olmak, güzel ve enerjik bir gün geçirmek için bu şart.

7.UYKU

Sakın sakın çok uyumayın. Çok uyursak sanki daha enerjik olurmuşuz gibi yanlış bir kanı var. Maalesef böyle bir şey yok. Günde 7 saat uyku yeter de artar bile :) Abartmayın.

Çilek Genç Odası Modelleri Çok Enerjik ...

Galeriler

Bel çevresi yağlarından kurtulmak için 10 öneri ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook